מעצב פנים, אדריכל וההבדלים ביניהם

אם גם אתם תוהים מה ההבדל בין שירותי אדריכלות פנים לשירותים שתקבלו ממעצב פנים - הגעתם למקום הנכון. אכן, יש הבדלים בסוג השירות, ובעיקר באוריינטציה העיצובית, של כל אחד משני בעלי התפקידים הללו, וכדאי לדעת מי יתאים לכם יותר. עוד על תחומי ההתמחות הייחודיים של אדריכל פנים אל מול אלה של מעצב פנים - במאמר שלפניכם.
 
סקירה על תפקידו של מעצב הפנים, מול תפקידו של האדריכל
מעצבי פנים הם בדרך כלל אנשים יצירתיים, שלמדו במסגרת לימודי עיצוב פנים במשך לכל הפחות שנתיים. במסגרת הלימודים וההכשרות בעיצוב פנים, נלמדים תחומים כמו שרטוט, תכנון, עיצוב, התיאוריה וההיסטוריה של עיצוב ואדריכלות פנים, חומרים, מערכות פנים הבניין, תכנון ועיצוב של ריהוט, תאורה, ועוד. עיצוב בתים על ידי מעצב או מעצבת פנים הינו הליך שהוא בבסיסו אסתטי, ועוסק בעיקר במראה הסופי שיתקבל.
 
לעומת תפקידו החשוב של מעצב הפנים, אדריכלות פנים הינו תחום עיסוק השמור לאדריכלים, הלומדים עד חמש שנים להכשרה מדופלמת בתחום. אדריכלי פנים עוסקים בעיצוב ובאסתטיקה על פי החוש האישי שלהם, והתמחותם על פני מעצבת פנים היא ביכולתם להתייחס בתהליך עיצוב בתים להנדסת המבנה, לבטיחות השימוש בו, ולתכנון שינויים (כמו למשל הריסת קירות) בהתאם לתוואי המבנה ועקרונות בנייה בטוחה. בתחום אדריכלות פנים נלמדים בין השאר נושאים כמו חוקים ועקרונות הבניה, טכנולוגיות בנייה ותיעוש, מבנה ופרטים של בניינים, ועוד ועוד. בחלק מן המסגרות משלבים לא מעט קורסים המכשירים את האדריכל גם בתחומים האסתטיים יותר של עיצוב ואדריכלות פנים, אולם אלה שפונים ללימודי אדריכלות הם לא תמיד בעלי החוש האסתטי דווקא לעיצוב פנים.
 
הקשר בין אדריכל ומעצב פנים במהלך תכנון הבית
אחריותו של האדריכל לתכנן שינויים מבניים בצורה בטוחה ובהתחשב בתכניות הבנייה, מיקום היסודות, מעבר קווי החשמל וצינורות המים והביוב, ותכנון סביבתי מתאים של כל שינוי שתרצו לעשות במבנה. תפקידה של מעצבת הפנים (או מעצב הפנים) שתבחרו יהיה לתכנן כל שינוי מבני (או שינוי שאינו מבני, דרך אגב - כלומר, מעצב פנים יכול להשתלב גם בשינויים עיצוביים בבית שאינם כוללים, למשל, שבירה של קירות או שינויים אחרים מרחיקי לכת) מההיבטים האסתטיים, לחשוב ביחד איתכם על סטיילינג לבית, שילוב של גופי תאורה, על בחירה של רהיטים מבחינה פונקציונאלית, עיצובית וצבעונית, לעזור לכם לתכנן היטב את החללים כך שישרתו אתכם היטב בהמשך, לתכנן מראש את העיצוב הסופי לפני שמתחילים לשבור קירות, וכדומה.
 
בתהליך עיצוב בתים, תכנון מבנים או בתים, יש מקום להשתמש בשירותיהם הן של אדריכל פנים והן של מעצב או מעצבת פנים. היכולת המשלימה של שניהם להתייחס להיבטים שונים בעיצוב הדירות והבתים יביא לתוצאה שהיא גם בטוחה וגם אסתטית.
 
אז לסיכום - מעצב פנים או אדריכל?
 
אם אתם מתכננים תהליך סטיילינג לבית, ללא שינויים מבניים, ייתכן שתוכלו להסתפק בשירותי עיצוב פנים ללא יתרון לשילוב של אדריכל. אבל בכל מקרה של שבירת קירות, שינויים מבניים ותכנון מחדש של חלוקה פנימית, מומלץ לשלב שירותי אדריכלות ועיצוב פנים לקבלת תוצאה שהיא מושלמת הן מההיבטים המבניים - הנדסיים והן מההיבטים האסתטיים שלה. בהצלחה!
 
 
 


חולמים על עיצוב מושלם?
אני כאן כדי להגשים לכם אותו!

 מלאו את הפרטים
ונציג יצור איתכם
קשר בהקדם

חולמים על עיצוב מושלם? אני כאן כדי להגשים לכם אותו!

 מלאו את הפרטים ונציג יצור איתכם קשר בהקדם


לי אשבל- עיצוב חכם אדריכלות ועיצוב פנים

cube, cube, box, 3d, miscellaneous

074-767-94-15

phone2, phone, contact, telephone, support, call

lee@smartdesignarc.co.il

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

יוסי בנאי 42, ראש העין

location, location, map, marker, pin


גלריה

 


בלוג

 


מאמרים


מאמרים נוספים