10 טיפים לעיצוב בתים פרטיים

הפעם, ריכזנו לכם שפע של טיפים קצרים, נקודתיים, לעיצוב בתים וסטיילינג לבית, עם דגש על בתים פרטיים המוקפים חצר. לגזור ולשמור!
 
לפני שמתחילים בעיצוב הבית
דעו איזה תקציב עומד לרשותכם, ודעו גם את זה - קל מאוד לחרוג מהתקציב בכל מה שקשור לעיצוב הבית. אתם מוזמנים להתמודד עם זה בכל דרך, למשל: לתכנן על תקציב מופחת ולשמור לעצמכם "ספיירים"; לחלק את התקציב בין החדרים כך שחריגות יהיו חלקיות בלבד; לתכנן מראש את כל הקניות וכך לשמור על מסגרת התקציב; או פוט להתפרע, אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם
טיפ של מעצבת פנים מומלצת ומנוסה להשגת מראה הרמוני בעיצוב בתים - תכננו מוטיבים חוזרים. זה יכול להיות בטקסטורה, בצבעוניות, בחומרים, או אפילו ממש בויזואליות (למשל: ורדים, פסים ישרים בצבעים שונים, בועות וכדורים, וכן הלאה).
כשאתם מתכננים את הסטיילינג לבית, שימו 60% מהדגש על האקססוריז ורק 40% לכל היותר על הריהוט, הריצוף ו"הדברים הגדולים". בסופו של יום, כנראה שהעיצוב שלכם יושפע מאוד מהאקססוריז וחשוב לא להזניח אותם. אקססוריז היא גם דרך זולה, נוחה ונעימה להחליף מראה לסלון בכל פעם שתנוח עליכם הרוח, עם פריטים צבעוניים המשדרים את הלך הרוח היומי שלכם...
בעיצוב בתים, בפרט בעיצוב בתים קטנים, חשוב להכיר את מידותיו המדוייקות של כל חלל מעוצב. שלא ייצא שתזמינו שולחן סלוני שהקצה שלו מגיע עד למטבח...

יוצאים לדרך
 למרבית הבתים הפרטיים יש מעטפת ירוקה, נעימה ומטופחת מסביב לבית ובואו נודה בזה - אנחנו מבלים מעט בגינה, אם כי אנחנו נהנים מן הירוק שמסביב. למה לא להחמיא לטבע הפרטי שלנו? חלונות גדולים, שילוב של ירוק ואלמנטים מהצומח בעיצוב, יהפכו את הבית שלכם לעוד יותר פרטי, עוד יותר "מושבניקי", עוד יותר פינה קטנה בטבע משלכם. שיקלו לאפשר לצבעים שאתם בוחרים "לדבר" עם הגינה. אם אתם הולכים על עיצוב בית "בגדול", שיקלו להפוך את החלונות והיציאות החוצה למוטיב דומיננטי בעיצוב הבית.

אם אתם ממש בעניין של צבע, ואתם שוקלים להחליף את צבעי הקירות למשהו עז - מעצבי פנים רבים ממליצים לצבוע רק קיר אחד בחדר, לפני שתצבעו יותר מדי ותתחרטו. ציבעו את הקיר הדומיננטי בצבע, תנו לזה יום יומיים ותראו איך אתם, שאר דרי הבית ומבקרים מגיבים לצבע. בדרך כלל, מומלץ להשתמש בצבעים רגועים, נניטראלים ונינוחים בצביעת הקירות והמשטחים הגדולים, ולאפשר "זריקות של צבע" באקססוריז, בתמונות, או באיזורים  קטנים בקירות, על מנת שלא ליצור בסוף סביבה שקשה לשבת בה בנוחות.

אגב צבעוניות על הקירות, למה שלא תבדקו את האפשרות של מדבקות קיר וטפטים?
 
מתחדשים ומתפנקים
 
אם התקציב שלכם לעיצוב הבית מוגבל או נמוך מהאופטימום שלכם - חשוב שתשתמשו במה שכבר יש לכם. שינוי ייעוד, ריפוד מחדש, מיקום מחדש של רהיט או אביזר קיים, יכול לאפשר לו להוסיף המון לעיצוב הבית שלכם!
השקיעו בפריטים המאפשרים לכם מספיק אזורי אחסון. מעצבי בתים רבים מצביעים על כך שזו החרטה הגדולה ביותר בתהליך עיצוב בית ללא מעצב או מעצבת פנים - לא מספיק אזורי אחסון...
פתרונות אחסון בעיצוב בתים קטנים
 
והטיפ האחרון והכי חשוב - תקשיבו לאינטואיציות שלכם..
 
אם שכרתם מעצבת פנים שמספרת לכם שאם תהפכו את הבית שלכם לסגול תתחרטו על כך או שהרהיט הזה במקום ההוא לא יעבדו, ואתם לא שלמים עם האמור - אל תאפשרו לה לקחת את המושכות לידיים. כי בסוף בסוף - זה הבית שלכם, שבו אתם צריכים להרגיש בבית :-) שנות עיצוב בתים רבות לימדו אותי שהפתרונות הם לפעמים מפתיעים, והעיצובים יוצאים מדוייקים ומעשירים (את בני הבית), כאשר עיצוב הבית נעשה תוך קשב רב לאופי הייחודי של מי שגר בו. אז - תתפרעו! אבל במידה :-)
 


חולמים על עיצוב מושלם?
אני כאן כדי להגשים לכם אותו!

 מלאו את הפרטים
ונציג יצור איתכם
קשר בהקדם

חולמים על עיצוב מושלם? אני כאן כדי להגשים לכם אותו!

 מלאו את הפרטים ונציג יצור איתכם קשר בהקדם


לי אשבל- עיצוב חכם אדריכלות ועיצוב פנים

cube, cube, box, 3d, miscellaneous

074-767-94-15

phone2, phone, contact, telephone, support, call

lee@smartdesignarc.co.il

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

יוסי בנאי 42, ראש העין

location, location, map, marker, pin


גלריה

 


בלוג

 


מאמרים


מאמרים נוספים